Läbirääkijad lähevad tutvuma saaremaiste ühinemiskogemustega 5. mai 2015

kadri.tillemann / Kirjuta esimene kommentaar

Lääne-Harju valla ühinemisläbirääkimiste esindus külastab 7. ja 8. mail Lääne-Saare valda, et tutvuda sealse hiljutise ühinemiskogemusega. 
Lääne-Saare vald on Eesti kõige noorem vald - see moodustati 2014. aastal erakorraliste valimiste kaudu, ühinesid senised Kaarma, Kärla ja Lümanda vallad. Neljapäevasel ühisel seminaril Lääne-Saare vallamajas kõneleb tänane vallavalitsuse liige ning kõneluste koordinaator Koit Kelder läbirääkimiste korralduslikust poolest, õigusnõunik Liis Lepik juriidilistest nüanssidest ja finantsjuht Helle Alas ühise rahakotiga seotud rõõmudest ja muredest. Reedel tehakse koos vallavanem Andres Tinnoga ühendvallale ring peale - plaanis on külastada Eikla Klubi, Aste lasteaed-kooli ja Kärla Teeninduskeskust. 

Saaremaa õppevisiit on jätkuks ja täienduseks märtsis toimunud külastusesele Türile, kus tutvuti juba üle 10 aastat tagasi toimunud ühinemiskogemusega. Saaremaal loodetakse saada värskeid ja väärtuslikke näpunäiteid läbirääkimiste tõhusaks jätkamiseks ja ka tarvilikeks ettevalmistustegevusteks, mis jäävad ühinemislepingu sõlmimise ja tegeliku ühinemise vahele. Lisaks detsembris toimunud Lääne-Saare valla loomisele on Saaremaal parasjagu käimas ka niinimetatud Suur-Saaremaa ühinemiskõnelused, mille eesmärk on kogu saar ühtseks omavalitsuseks liita.

Lääne-Harju valla ühinemisläbirääkimised algasid 2014. aasta kevadsuvel ning selle osapoolteks on Saue linn ning Saue, Kernu ja Nissi vallad (ühtekokku pea 21 000 elanikku). Ühinemislepinguni soovitakse jõuda 2015. aasta lõpuks. Võimalik ühinemine võiks teoks saada 2017. aasta korraliste valimiste kaudu. 

Lisainfo:

Kadri Tillemann
Saue vallavalitsus
Ühinemisläbirääkimiste nõunik
kadri.tillemann@sauevald.ee
+372 50 15 440

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: