Algas sümboolikakonkurs 15. juuni 2016

kadri.tillemann / Kirjuta esimene kommentaar

Kuni 29. augustini kestab sümboolikakonkurss ühendvallale lipu ja vapi leidmiseks. Auhinnafondis on 5000 eurot - võidutöö autorit premeeritakse 3000 euroga, teise ja kolmanda koha auhinnarahadeks on vastavalt 1200 eurot ja 800 eurot.
Lipu- ja vapikakavandeid hindab kõigi ühinevate omavalitsuste esindajatest koosnev 9-liikmeline konkursikomisjon. Konkursikomisjoni hinnangutest moodustub tööde pingerida. Seejärel otsustab otsutab omavalitsustjuhtidest koosnev juhtrühm, kas komisjoni hinnangute põhjal eristub juba ülekaalukalt teisi konkursitöid edestav võidutöö või tuleb võrdväärsed lipu- ja vapikavandid enne volikogudele kinnitamist ka rahvahääletusele panna.

Konkursil osalejad peavad suve lõpuks esitama nii lipu kui vapi kavandi, ühe dokumendiplangi näidise ning omapoolsed kirjeldused konkursitöö sümboolse tähenduse ja piirkonna eripäraga arvestamise kohta. Ühtegi kindlat kujundus- või sümboolikaelementi konkursitingimused ette ei näe, küll aga tuleb arvestada tingimustes väljatoodud heraldikanõuetega. Konkursitingimumustega saab tutvuda SIIN.


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: